Akce pro děti a rodiče

PROGRAM PRO RODIČE:

ROK 2019
  SEZNAM AKCÍ PRO 2. POLOLETÍ 2019

  SEZNAM AKCÍ PRO 1. POLOLETÍ 2019

  ÚNOR 2019 - Pozvánka na přednášku, která se koná 28.2.2019ROK 2018

  SEZNAM AKCÍ PRO 1. POLOLETÍ 2018

  BŘEZEN 2018 - Pozvánka na seminář, který se koná 28.3.2018

  ÚNOR 2018    AKCE V ÚNORU

   Otevřít ZDE   LEDEN 2018 - Pozvánka na seminář, který se koná dne 23.1.2018ROK 2017  
  SEZNAM AKCÍ PRO 2. POLOLETÍ 2017
  SEZNAM AKCÍ PRO ROK 2017

  ŘÍJEN 2017   AKCE V ŘÍJNU

  ZÁŘÍ 2017   AKCE V ZÁŔÍ

ČERVEN 2017   AKCE V ČERVNU

  DUBEN 2017   AKCE V DUBNU

  BŘEZEN 2017   AKCE V BŘEZNU

  ÚNOR 2017     AKCE V ÚNORU

  LEDEN 2017    AKCE V LEDNUROK 2016    SEZNAM AKCÍ PRO ROK 2016

  LISTOPAD 2016    AKCE V LISTOPADU

 • V úterý 8. listopadu se v Dětské kavárně Centra pomoci konala beseda občanského sdružení Klára pomáhá, z.s. o problematice související s péčí o zdravotně znevýhodněnou osobu v rodině. Informace o možnostech pomoci ze strany členů této společnosti nám poskytla Ing. Bc. Zdeňka Michálková, místopředsedkyně tohoto sdružení a vedoucí projektu První pomoc pro pečující. Děkujeme 

  ZÁŘÍ 2016   AKCE V ZÁŘÍ


  ČERVENEC 2016  AKCE V ČERVENCI


  ČERVEN 2016   AKCE V ČERVNU

 • V sobotu 4. 6. 2016 jsme absolvovali: „Výlet rodičů s dětmi do Jezdecké stáje Karolína ve Zbraslavi
  u Brna“
  . Nádherné sobotní počasí, laskaví pracovníci stájí, a spokojenost dětí i rodičů, nová přátelství – to byly benefity této akce. Moc děkujeme tatínkovi klienta, který měl nad celou akcí patronát…

               


  KVĚTEN 2016  AKCE V KVĚTNU


  DUBEN 2016  AKCE V DUBNU

 • Ve středu 27. 4. 16 jsme měli v Dětské kavárně Centra pomoci DRC přednášku s praktickým nácvikem: Bazální stimulace u dětí. Paní Haně Vyskočilové DiS., ergoterapeutce DRC moc děkujeme.          
         
 • 6.4. 2016 jsme spolu s maminkami a dětmi vytvořili jednu velkou kytku na zeď Dětské kavárny Centra pomoci

               Květina


  BŘEZEN 2016  AKCE V BŘEZNU

 • V úterý 15. 3. 2016 jsme rodičům připravili přednášku na téma Posuzování zdravotního stavu osob se zdravotním postižením pro přiznání příspěvku na péči a podmínky pro přiznání příspěvku na jednotlivé kompenzační pomůcky. Přednáška byla doplněna o velmi bohatou diskusi, tazatelé dostali odpověď na všechny svoje dotazy. Přednášely paní Bc. Romana Lattenbergová a paní Ing. Irena Vrabcová z Úřadu práce v Brně. Oběma moc děkujeme. Přednáška s diskusí byla velmi prospěšná pro všechny zúčastněné. 
 • Ve středu 9. 3. 2016 odpoledne jsme společně s maminkami a dětmi tvořili tradiční velikonoční věnce

             Velikonoce 2016
 


  ÚNOR 2016     AKCE V ÚNORU

 • Přednáška s besedou na téma Podpora vývoje dítěte se specifickými potřebami proběhla dne 17. února. Ke spokojenosti všech zúčastněných se velmi povedla. Děkujeme paní Mgr. Kateřině Krebsové, klinické psycholožce DRC.
 • Na odpoledním mýdlování  ve středu 10. 2. jsme s maminkama a dětmi vytvořili spoustu originálních mýdlíček. Ta se mohou hodit dětem i maminkám jako malé dárečky, nebo vykouzlí voňavou krásu domácího prostředí.

    
             mýdlování
 


  LEDEN 2016   AKCE V LEDNU

 • Dne 27.1. proběhla přednáška s praktickým nácvikem: Bazální stimulace u dětí, kterou vedla paní Hana Vyskočilová DiS., ergoterapeutka DRC. Byla velmi náročná, ale všichni ji zdárně absolvovali. Paní Vyskočilové moc děkujeme, protože pro rodiče našich klientů je zvládnutí základních technik bazální stimulace velkou pomocí.
 • Přednáška s diskusí o Možnostech využití služeb osobní asistence (14.1.), které poskytuje brněnské občanské sdružení Domov pro mne, pro nás byla velmi přínosná. O možnostech osobní asistence nás přišly informovat Mgr. Gabriela Rotreklová a Bc. Ivana Chudíková DiS. Oběma přednášejícím děkujeme.
 • Na dopoledním mýdlování  ve čtvrtek 7. 1. se maminkám podařila vytvořit tato nádherná voňavá mýdla ... 

            ROK 2015    SEZNAM AKCÍ
 

  PROSINEC 2015 VÁNOČNÍ BESÍDKA
      Besídka byla báječná,děti za pomoci učitelek, pracovníků Medvídka a Centra pomoci zvládli besídku na výbornou. Po představení si děti pohrály v Dětské kavárně, rodiče a příbuzní poseděli u kávy a cukroví. Odpoledne proběhlo v příjemné atmostéře. Děti i paní učitelky za vydatné podpory sestřiček a dalších pracovníků Medvídka všechno zvládly. Děkujeme všem za spolupráci. Nakonec  jsme se rozešli s přáním pohodových Vánoc a šťastného roku 2016. 


  LISTOPAD 2015  AKCE V LISTOPADU
     
 Přednáška (25.11.) pro rodiče byla teoretickým úvodem do problematiky bazální stimulace u dětí. Přítomné maminky ji zhodnotily jako velmi přínosnou. Na leden 2016 jsme naplánovali pokračování, ve kterém se již bude provádět praktický nácvik jednotlivých technik bazální stimulace pod odborným vedením lektorky. Pro děti je velmi důležité, aby maminky mohly bazální stimulaci provádět v domácím prostředí. Paní Vyskočilové všichni za skvělou přednášku moc děkujeme.

     24.11. jsme s maminkami ve dvou skupinách tvořily tradiční vánoční výzdobu – adventní věnce. Na odpolední tvoření přišly maminky i s dětmi. Tvoření i jeho výsledky byly (a jsou) báječné, podívejte se…adv-1.jpg, adv-2.jpg,
adv-4.jpg,  adv-6.jpg
     Na přednášce s besedou dne 5. 11. 2015: Péče o dítě se zdravotním postižením – osobní zkušenosti paní Mgr. Schwarzová maminkám předala velmi užitečné informace o tom, jak je možné skloubit vlastní aktivity s péčí o dítě se zdravotním postižením. Všichni paní Mgr. Schwarzové moc děkujeme a těšíme se na podobnou besedu do budoucna.


  ŘÍJEN 2015  AKCE V ŘÍJNU
     Dne 29.10.
se konala akce KINECT - hraní na počítači s pohybem. S rodiči a dětmi jsme strávili příjemné odpoledne. Děti se vyřádily na Kinectu, maminky probraly vše důležité u kávy a čaje. Děkujeme občanskému sdružení Nová rodina za podporu při akci. Pár ukázek atmosféry, která panovala na akci… 1-1.jpg,   3-2.jpg
     Přednáška o ergoterapii u dětí v DRC, která se konala 14. října, se maminkám velmi líbila. Byla srozumitelná a názorná. Maminky měly možnost diskutovat o tom, co je ve vztahu k jejich dítěti zajímalo a chtějí v tématu ergoterapie pokračovat. Proto jsme domluvili další termín na příští měsíc. Paní Hance Vyskočilové DiS. za přednášku děkujeme
Fotka z akce:     ergo-14-10.jpg


  ZÁŘÍ 2015  AKCE V ZÁŘÍ


  SRPEN 2015  AKCE V SRPNU


  ČERVENEC 2015   AKCE V ČERVENCI 
Zahradní slavnost v tomto roce poprvé proběhla bez dešťových přeháněk, i když bychom je byli možná docela přivítali, protože bylo opravdu velké vedro. Přišlo hodně dětí i rodičů a dalších příbuzných dětí. Všem, kteří nám pomohli s přípravou akce, a její realizací, moc děkuji. Rodiče i zaměstnanci přinesli pro sebe i pro děti různé dobroty, zejména ovoce, zeleninu, nápoje a domácí buchty a koláčky. Hlavní část programu byla naprosto úžasná – vystoupení zdravotních klaunů skupiny Kutálka se dětem moc líbilo. Moc jim děkujeme. Jinak jako vždy děti bohatě využily hračky a sportovní vybavení zahrady DRC. Grilování zajistili manželé Markéta a Roman Langerovi z občanského sdružení Nová rodina, velké poděkování. Na závěr děti obdržely drobné dárečky, které jim udělaly velkou radost. 


  ČERVEN 2015   AKCE V ČERVNU
Sobotní výlet (13.6.2015) rodičů s dětmi do Jezdecké stáje Karolína do Zbraslavi u Brna se vydařil po všech stránkách – nádherné počasí, spokojení rodiče, nadšené děti. Horký letní den jak má být. Děkujeme tatínkovi, který měl nad celou akcí patronát… Fotka z akce:    img_1169-1.jpg


  KVĚTEN 2015  AKCE V KVĚTNU
Pro velký zájem ze strany rodičů jsme  přednášku o vzdorovitosti dětí dne 13.5.  uskutečnili ve dvou termínech: dopoledním a odpoledním. Klinická psycholožka DRC Mgr. Krebsová měla u rodičů s tímto tématem velký úspěch. Přednášející touto cestou ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na pokračování příště.
Naší další akce – sobotního výletu dětí s rodiči do Lamacentra – dne 23. 5. se zúčastnilo hodně rodičů. Počasí nám vyšlo jako na objednávku, protože pršet začalo až po akci. Děti se v Lamacentru potěšily se zvířátky, která hned tak někde neuvidí. Po prohlídce Lamacentra se někteří rodiče sešli na kávu. Rodiče byli velmi spokojeni. 
Fotky z akce:   15-1.jpg    15-2.jpg    


  DUBEN 2015  AKCE V DUBNU
Dubnové přednášky se zúčastnili jak rodiče, tak i prarodiče klientů DRC. Děkujeme MUDr. Kataríně Brunové za srozumitelný výklad problematiky a pohotové odpovědi na časté otázky rodičů.


  BŘEZEN 2015  AKCE V BŘEZNU
Velikonoční tvoření v Klubu rodičů dopoledne 18. a odpoledne 19. 3. opět potvrdilo, jak jsou naše maminky šikovné. Vytvořily krásné velikonoční dekorace – velikonoční věnce a velikonoční mýdla. Přítomné děti si mýdla radostně odnášely domů. Fotky z akce: f01.jpg  f02.jpg  f03.jpg


  ÚNOR 2015  AKCE V ÚNORU


  LEDEN 2015   AKCE V LEDNU   
Akce Mýdlování - 21. ledna dopoledne a 27. ledna odpoledne jsme v klubu rodičů s maminkami a dětmi vyráběli krásná mýdla. Děti výroba mýdla tak zaujala, že se hned do přípravy zapojily a to tak vehementně, že se jim ani nechtělo práci ukončit.